Tyrimai rodo, kad net 92% žmonių nepasiekia savo Naujųjų metų tikslų dėl įvairių priežasčių: šeimos, streso darbe, ligų ar tiesiog tinginystės, pamačius, kad naujų įpročių procesas kartais nėra toks lengvas. Sporto realistė Gerda Vaitkaitytė dalinasi 4 patarimais, kurie gali padėti šiais 2023-iaisiais atsidurti tarp tų 8% ir išlaikyti motyvaciją siekiant tikslų sporto klube.

UŽSIRAŠYK. Užsirašyk savo tikslą ir pasidalink su trimis draugais ar artimaisiais. Užsirašius tikslas dar labiau užsifiksuoja pasąmonėje. Draugai ir artimieji tave parems, kai proceso metu suklupsi ir bus sunku siekti užsibrėžto tikslo. Yra įrodyta, kad pasidalinus su kitais, tikslo pasiekimo tikimybė išauga net iki 65%.

BŪK SMART. Įsitikink, kad tavo tikslas yra SMART (liet. protingas), S-specific, M-measurable, A-attainable, R-realistic, T-timely (specifinis, pamatuojamas, pasiekiamas, realus, ir turintis konkretų laiko intervalą).

ŽINOK SAVO „KODĖL“. Žinok, kodėl nori pasiekti tikslą. Tiesiog, nes draugai meta svorį, nes tokia mada ir pan? NE! Paklausk savęs „kodėl?“ tiek kartų, kiek prireiks, kad sužinotum tikrąjį „kodėl“.

PASIDALINK. Reikalingas organizuotumas. Pasižymėk kompiuteryje, darbo kalendoriuje ar tiesiog sąsiuvinyje visą tikslo siekimo eigą. Apibrauk savo pasiekimus kasdien. Svorio metimas priklauso ir nuo poilsio, ir nuo valgymo – ne tik nuo sportavimo, tad nepamiršk pasižymėti, kada ruošti maistą, eiti sportuoti tam, kad, pvz. nenukentėtų laikas su šeima ar draugais. Nepamiršk savęs palepinti ar padovanoti sau dovaną – tarkime, už numetus 3 kg nusipirk bilietą į mėgstamo dainininko koncertą.

Šaltinis: www.kulturizmoakademija.lt