
Pirmadieniais besitreniruojančius sporto klubų lankytojus dažnai lydi nerimas, o penktadieniais – su padidėjusiu įkvėpimu ir lengvumu susijusios emocijos, rodo surinkti duomenys.
Sporto klubas „Re.Formatas“ praėjusių metų pabaigoje pradėjo bendradarbiavimą su startuoliu „Mindletic“. Naudodamas „Mindletic“ sukurtus instrumentus klubas vertina savo lankytojų emocinę būseną po treniruočių, vysto emocinį intelektą per savistabos didinimą bei žodyno plėtimą, o surinktus duomenis naudoja paslaugų gerinimui ir personalizavimui, bendruomenės stiprinimui, veiklos, treniruočių planavimui.
Per porą pirmųjų „Re.Formato“ ir „Mindletic“ bendradarbiavimo mėnesių surinkti duomenys rodo, kad sporto klubo lankytojai iš treniruočių išeina su išaugusia motyvacija (51,5 proc.), pasididžiavimo (42.9 proc.), pasitenkinimo atliktu darbu (38,9 proc.), optimizmo (34,3 proc.), viltingumo (27,7 proc.) ir dėkingumo (19,4 proc.) emocijomis.
„Fizinė ir emocinė sveikata tarpusavyje yra glaudžiai susijusios, o „Mindletic“ pristato save kaip EQ sporto klubą. Aišku, jų sprendimus kol kas daugiau naudoja įvairios darbuotojų gerove ir darbo aplinka besirūpinančios įmonės, tačiau nutarėme, kad būtų prasminga jų turimus įrankius išbandyti ir mūsų sporto klube“, – sako „Re.Formato“ atstovė Dovilė Šimonytė-Šturienė.
Treniruotis pabaigę sporto klubo lankytojai gali nuskenuoti klube esančius QR kodus ir anonimiškai atsakyti į kelis trumpus klausimus, susijusius su emocine būkle po treniruotės. Pasirinkdami vieną iš šimto emocijų, jie giliau analizuoja savo patirtis ir taip vysto emocines kompetencijas.
„Mes matome, kaip ir po kokios treniruotės emocine prasme jaučiasi mūsų klientai. Vertiname įvairius parametrus, tokius kaip savaitės diena, dienos metas, treniruotės pobūdis ar intensyvumas. Surinkti duomenys mums ir sporto klubo treneriams leidžia matyti kaip, sakykime, po vienos ar kitos grupinės treniruotės, vykusios, pavyzdžiui, trečiadienį pietų metu, jaučiasi joje dalyvavę žmonės. Ir kokią emociją iš sporto klubo išsineša tuo pat metu su treneriu ar savarankiškai sportavę klubo lankytojai“, – pasakoja D. Šimonytė-Šturienė.
Įdomu, jog sportuojančių žmonių emocijos smarkiai skiriasi ir priklausomai nuo savaitės dienos. Pavyzdžiui, viena dažniausiai pirmadieniais minimų emocijų yra nerimas, savaitės viduryje – trečiadienį – dažniau jaučiama motyvacija ir pilnavertiškumas, o penktadieniais žmonės po sporto jaučiasi įkvėpti ir patiria lengvumo jausmą.
„Sporto klubuose surinktų duomenų analizė mums sufleruoja, kad čia vyrauja su malonumu ir padidėjusia energija susijusios emocijos“, – sako D. Šimonytė-Šturienė.
Surinkti duomenys sporto klubui taip pat leidžia prognozuoti klientų srautus, personalizuoti paslaugas, stiprinti bendruomeniškumą, galiausiai klientams pasiūlyti unikalią galimybę tuo pačiu metu treniruoti kūną ir emocines kompetencijas, tokias kaip savistaba, empatija, savitvarda, o taip pat emocijų reguliavimo, komunikacijos gebėjimus.
„Mindletic“ įkūrėja Ieva Vaitkevičiūtė sako, kad jų tikslas – lavinti emocinį intelektą taip pat, kaip treniruojame kūną.
„Savo siūlomais sprendimais stengiamės priminti žmonėms, kad būtina treniruoti ir emocinio intelekto „raumenis“ taip, kaip jie treniruoja bicepsą ar keturgalvį raumenį. Sporto klubas tam yra puiki vieta. Galiausiai, dėmesys emociniam intelektui žmonėms leidžia tapti atsparesniems ir lengviau susidoroti su neišvengiamai sudėtingomis situacijomis, atverti naujų galimybių patirtims, priimti sunkesnius sprendimus ir apskritai gerinti gyvenimo kokybę“.
D. Šimonytė-Šturienė pabrėžia, kad sporto klubas ragina savo klientus pagalvoti ir suvokti kaip jie jaučiasi po konkrečios treniruotės.
„Norime, kad žmogus suprastų kaip jis jaučiasi po apsilankymo sporto klube, po vienos ar kitos treniruotės. Visi esame skirtingi, susiduriame su skirtingais iššūkiais. Todėl kartais tiesiog būtina sustoti ir pagalvoti kaip jaučiuosi po treniruotės, ko mano kūnui ir mintims dabar labiausiai reikia“.
Sporto klubas įsikūręs Paupyje ir „SEB arenoje“.
„Mindlectic“ savo veiklą pradėjo 2020 metais. Startuolis kuris glaudžiai bendradarbiauja su Vilniaus universitetu, Masačiusetso technologijos universitetu, KU Leuven universitetu, Lietuvos psichologų sąjunga. „Mindlectic“ per kelis veiklos metus yra prisidėjęs prie pasaulinio lygio organizacijų emocinių kompetencijų vystymo, bendrovė yra laimėjusi daugybę įvairių apdovanojimų.