Birželio 17 dieną į Vilniaus rajone įsikūrusius Pamarazius skubės Lietuvos ekstremalaus sporto entuziastai. Tą dieną čia vyks tradicija jau tapęs ekstremalus bėgimas su kliūtimis „Alfa Run 2023“. Renginio draugu šiemet tapo ir sporto klubas RE.FORMATAS, kurio treneris Tadas Mekas įsitikinęs: įveikti „Alfa Run“ iššūkius gali kiekvienas.

„Tiesa, prieš tai būtina objektyviai įvertinti savo fizinę bei psichologinę formą, galimybes. Ir pagal tai pasirinkti distanciją. Tik tokiu atveju „Alfa Run“ taps įspūdžių pilna švente“, – įsitikinęs T. Mekas.

„Šio bėgimo dalyviai, neskaitant vaikų, kuriems bus įrengta speciali trasos, galės rinktis net iš 4 trasos variantų. Vienas nuo kito jie skirsis tiek trasos ilgiu, tiek kliūčių skaičiumi ir sudėtingumu. Tad galiu drąsiai pasakyti, kad savo trasą „Alfa Run“ bėgime ras kiekvienas – tiek pradedantysis, tiek profesionalas. Visgi renkantis labai svarbu įvertinti savo pajėgumą. Mat tik tinkamai pasirinkus šis bėgimas taps nepamirštamu įspūdžiu, asmeniniu iššūkiu, o ne kankyne. Ir kiekvienas jo dalyvis jausis tikru nugalėtoju, nepriklausomai nuo distancijoje sugaišto laiko“, – įsitikinęs RE.FORMATO treneris.

Paklaustas apie treniruotes prieš šias varžybas, T. Mekas užsimena ne tik apie fizinio pasirengimo būtinybę, tačiau ir apie tinkamą psichologinį pasiruošimą. „Ekstremalus bėgimas su kliūtimis yra iššūkis ne tik kūnui, tačiau ir galvai, mintims“.

„Jei kalbėti apie fizinį pasirengimą, ruošiantis bėgimui būtina atkreipti dėmesį į ištvermę, jėgą. Lavinti šiuos dalykus puikiausiai tinka ir tas pats sporto klubas“, – sako treneris.

„Visgi „Alfa Run“ bėgimas yra išskirtinis tuo, kad kai kurios kliūtys čia gali pareikalauti daugiau valios pastangų, užsispyrimo, drąsos, o ne tik tinkamo fizinio pasiruošimo. Trasoje tikrai gali būti akimirkų, kuomet norėsis viską baigti, pasitraukti. Šioje vietoje trasose „išgyvena“ tie, kurie yra pasiryžę nepasiduoti, bandyti vėl ir vėl“, – pasakoja T. Mekas.

„Todėl ruošiantis šiam nuotykiui nedera pamiršti ir tokių dalykų, kaip gebėjimą taisyklingą kvėpavimą lavinantys pratimai, meditacija. Būtent tokios treniruotės praverčia sunkiausiais ekstremalaus bėgimo momentais, o jų tikrai bus. Bet jei galimiems sunkumams tinkamai rengsitės iš anksto, pats bėgimas taps pasimėgavimu, į kurį tereikės įsijausti ir jį pilnai išgyventi“, – šypsosi RE.FORMATO treneris.

 

Tado Meko patarimai: kaip „Alfa Rungimui pasirengti psichologiškai?

„Kvėpavimo pratimai ir meditacija yra pagrindiniai būdai, padedantys man įveikti įvairiausius iššūkius su gerokai mažiau streso ir įtampos.

Visų pirma, visiems labai patariu susipažinti su vadinamuoju Wim Hofo metodu ir jį nelaukiant išbandyti. Jo esmė – paprasta: tai yra sąmoningas, gilus hyperventiliavimas su periodiškais kvėpavimo užlaikymais ir reguliarus šaltas dušas arba vonia. Būtina turėti mintyje, kad atlikti šią praktiką reikia pastoviai, kiekvieną dieną. Tai turit tapti įpročiu, rutina. Tik tokiu atveju ji bus maksimaliai naudinga.

Antrasis metodas vadinamasis Sky breathing arba Sudarshan Kriya. Tai yra dar vienas puikus būdas išmokti valdyti savo kvėpavimą, o tuo pačiu ir emocijas.

Šių technikų naudojimas gali labai padėti tiek rengiantis Alfa Runiššūkiams, tiek ir pačiame bėgime, kuomet būtina išlikti ramiam, nepaisant nepalankių aplinkybių“.